Euroopa meistrivõistluste vägivaldne algus

(0)

09.06.2012  |  19:44  |  EM2012


Venemaa poolehoidjatel oli tegus õhtu. Foto: nordicfootball.infoUEFA Euroopa Meistrivõistlused on alganud küllaltki konfliktiderohkelt, sest avapäeva õhtul raporteeriti 16 vägivallajuhtumit ja 314 inimest vajas arstiabi.

Peoatmosfäär on Poolas ja Ukrainas ainult osaliselt ning avapäeva järel on ilmsiks tulnud mitmed erinevate koondiste toetajate vahelised konfliktid ja muud vägivallaaktid.

Interneti lekkis pealtvaatajate tehtud video eilsest Venemaa ja Tšehhi mängust, kus mitmed Venemaa fännid ründasid Wroclawi staadioni turvamehi.

UEFA kinnitas intsidendi toimumist: "UEFA on teadlik sellest, et eilses grupi A mängus Wroclawis Venemaa ja Tšehhi vahel leidis aset üks isoleeritud juhtum, kus umbes 30-pealine fännigrupp ründas käputäit turvamehi."

Politseile on sellest teada antud ning nüüd üritatakse selgeks teha, kes intsidendis osalesid.

Lisaks sellele on tulnud inormatsiooni Lvivist ja Lodzist, kus rivaalitsevad fännid olid omavahel kaklema läinud. Ka seal olid üheks osapooleks venelased, kes meedia andmeil Ukraina ja Poola poolehoidjatega vastamisi, kuid pole selge, kelle initsiatiivil probleemid tekkisid.

Poola spordiminister Joanna Mucha kinnitas eile, et aset on leidnud 16 Euroopa meistrivõistlustega seotud vägivaldset juhtumit ja 314 inimest on saanud arstiravi,


Autor: Tanel Tursk

Kommentaarid
Kommentaarid puuduvad, ole esimene!
Kommentaari lisamine
Nimi
Kommentaar
Viimased uudised