Mängijate hinded: Hispaania - Itaalia

(0)

02.07.2012  |  04:27  |  EM2012 play-off


Foto: soccer-magazine.comSoccernet.ee valis Hispaania ja Itaalia vahelise Euro 2012 finaali parimaks mängijaks Xavi, kes sai enda nimele kaks väravasöötu.

Mängu halvim oli mängu pisarates lõpetanud Itaalia kaitsja Leonardo Bonucci, kes ei suutnud täna kuidagi Hispaania mängijate tempos püsida. Sama võis öelda paljude Itaalia mängijate kohta.

Hispaania:

Iker Casillas - 7. Tegi ühe hea väga tõrje ja suutis alati situatsioonides õiges kohas seista ning näpud vahele saada või palli püüda.

Alvaro Arbeloa - 6,5. Tegi kaitses oma töö ära, kuid pidi selleks tihti määrusi rikkuma. Rünnakule sekkudes jäi ta veidi lahjaks.

Sergio Ramos - 7. Järjekordne suurepärane mäng Ramoselt, kes suutis juba avaminutitel füüsiliselt vastaste ründajatele koha kätte näidata. Jõudis ise väravale küllaltki lähedale.

Gerard Pique - 7. Oli kaitseliinis väga kindel ning ei lubanud täna vastastel enda selja taha pääseda.

Jordi Alba - 7,5. Oli tegelikult veidi vaiksem, kui varasemates mängudes ning tegi mängu jooksul paar ohtlikku, kuid suutis need väravaga enam kui heastada.

Xavi - 8,5. Dirigeeris täna Hispaania mängu ning mängis oma osa kolmes väravas, saades enda nimele kaks väravasöötu. Tekitas teisigi ohtlikke olukordi ning oli pärast keskpärast poolfinaali taas omas elemendis.

Sergio Busquets - 7. Tal tulid sisse hetked, kus ta kippus palliga mängides veidi hätta jääma, aga lõpuks näitas ta üles väga head kindlust. Just tema järjekordse täpse söödu järel sündis Hispaania neljanda värava olukord. Tähtsaimal kohal oli siiski tema panus kaitses, kus ta oli põhiline Itaalia rünnakute peataja.

Xabi Alonso - 6,5. Täna jäi ta veidi tagasihoidlikumaks, kuid demonstreeris taaskord head sööduoskust ning väärib kiitust oma pikkade söötude eest, mis mängu palju lahtisemaks muudavad.

David Silva - 7,5. Oli esimene hispaanlane, kes välja vahetati, kuid tegi kvaliteetse ja aktiivse avapoolaja, mille krooniks oli peaga löödud avavärav.

Cesc Fabregas - 6,5. Keskse ründajana ei suutnud ta Itaalia kaitsjatele otsest ohtu kujutada ning ta kaotas väga mitmel korral karistusala lähedal küllaltki lihtsalt palli, kuid suutis samas Hispaaniale mõned väga head võimalused tekitada. Tema tsenderdusest sündis avavärav.

Andres Iniesta - 7. Taaskord elegantne esitus. Pall oli tema jalale kui liimitud. Väga hea sööt Fabregasele esimese värava olukorras.

Pedro - 6. Ei paistnud silma ei millegi halva ega millegi heaga.

Fernando Torres - 8. Puutus platsil olemise ajal palli vaid mõned korrad, aga suutis lüüa värava, anda väravasöödu ja luua veel ühe väravavõimaluse.

Juan Mata - 7. Sai ainult 6 minutit mängida, kuid jõudis selle aja jooksul väga aktiivselt sekkuda ning näidata, et ta vääris sel turniiril rohkem minuteid. Suutis ka värava kirja saada, kui Torrese söödust palli üsna tühja väravasse lükkas.

Itaalia:

Gianluigi Buffon - 6. Otseselt ei saa talle väravate puhul midagi ette heita, sest kõik olid väljakumängijate kehva töö tulemused, aga midagi muud märkimisväärset ta korda ei saatnud.

Ignazio Abate - 5,5. Tegutses kuni viimase pooltunnini küllaltki hästi ja tekitas ründeski teravust, kuid siis hakkas Hispaania just tema äärelt ruumi leidma.

Andrea Barzagli - 4,5. Võitis mitmel korral otsustavalt palli ja päästis omad halvimast, kuid oleks pidanud avavärava puhul David Silvat paremini tähele panema ja teise värava puhul oli tal võimalus pall vahelt lõigata.

Leonardo Bonucci - 4. Kaitses oli ta selgelt hädas ning ei suutnud Hispaania mängijatele lähedalegi jõuda. Plusspoole peale võib panna tema head söödud ning pikad pallid.

Giorgio Chiellini - 4,5. Tegi lühikese mängu, kuid Hispaania avavärav jäi suuresti tema hingele. Vasakkaitsjana lubab ta vastased liiga lihtsalt oma selja taha.

Daniele De Rossi - 4,5. Oli väsinud ja ei jõudnud sel korral väga tihti rünnakutele appi, kuid aitas omasid heade pikkade pallide ja mitmete vaheltlõigetega. Samas on arusaamatu, miks ta Hispaania teise värava puhul Xavil nii vabalt tegutseda lubas. Teiseks mustaks pitseriks tema mängule jääb valesööt enne Hispaania kolmandat väravat.

Andrea Pirlo - 6,5. Kuigi Hispaania ei lubanud tal mängu dikteerida, suutis Pirlo olukordades, kus ta palli sai, üsnagi edukalt tegutseda. Tema standardolukordade lahendused olid küllaltki ohtlikud ja ta võitis paaril korral üsna tähtsas kohas Hispaanialt palli tagasi.

Claudio Marchisio - 4,5. Tema mahlad olid selleks mänguks otsa saanud, sest ta ei jõudnud ei kaitset ega rünnakut aitama.

Riccardo Montolivo - 6. Suutis ründajatele veidi tuge pakkuda ning tegi avapoolajal mitmeid vaheltlõikeid. Kui mõned pallikaotused välja jätta, siis tegutses ka palliga küllaltki edukalt.

Mario Balotelli - 6. Teenis oma meeskonnale mitmeid karistuslööke ja suutis veidigi ohtu kujutada, kuid tema löögid ei olnud sel korral täpsed ja mitmetel kordadel üritas ta väga naiivseid sööte teha.

Antonio Cassano - 4,5. Oli avapoolajal üsna anonüümne ja ei leidnud kuidagi ruumi ega palli. Kui välja arvata üks terav löök, siis oli tema esitus väga negatiivne. Ta andis praktiliselt iga kord triblamise või kehvade söötudega palli hispaanlastele tagasi.

Federico Balzaretti - 6. Võib enda mänguga rahule jääda. Rünnakul ta sel korral teravusi luua ei suutnud, kuid kaitses mängis julgelt ja võitluslikult.

Antonio Di Natale - 6. Alustas teist poolaega hästi, kuid Itaalia kümnekesi jäämise järel sai temast pealtvaataja. Vähemalt ühe korra jäi väga rumalalt suluseisu.

Thiago Motta - hindeta.

Hinda ise mängijaid siin!


Autor: Tanel Tursk

Kommentaarid
Kommentaarid puuduvad, ole esimene!
Kommentaari lisamine
Nimi
Kommentaar
Viimased uudised